TSA Awards

2010 Blue Ridge Regional Fair Winners List

 
A-02 Career Prep Level I
1 Niemann PestJames Madison Middle School Roanoke City
2 Dylan WrightJames Madison Middle School Roanoke City
3 Unique BradleyJames Madison Middle School Roanoke City
4 Logan SpencerJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-03 Challenging Technology Issues Level I
1 Carlos Brunal
Max Wood
James Madison Middle School Roanoke City
2 Unique Bradley
Casi Brown
James Madison Middle School Roanoke City
 
A-05 Communication Challenge Level I
1 Casi BrownJames Madison Middle School Roanoke City
2 Ben BrittenJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-07 Digital Photography Level I
1 Caroline SalleeBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Sanha KimBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Logan SpencerJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-08 Dragster Level I
1 Carlos BrunalJames Madison Middle School Roanoke City
2 Gerard RengerJames Madison Middle School Roanoke City
3 John WilsonJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-13 Flight Level I
1 David YaunBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Peter HudlickaBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Jacob KeithBlacksburg Middle School Montgomery County
4 Will BarkerBlacksburg Middle School Montgomery County
5 John MilauskasBlacksburg Middle School Montgomery County
6 Joe AndersonJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-17 Graphic Design Level I
1 Teresa CamelioBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Spencer ChenJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-22 Multimedia Production Level I
1 Aileen De La ReeBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Dylan WrightJames Madison Middle School Roanoke City
3 Spencer ChenJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-23 Prepared Speech Level I
1 Carlos BrunalJames Madison Middle School Roanoke City
2 Unique BradleyJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-26 System Control Technology Level I
There were no entries for this contest
 
A-28 Technical Design Level I
1 Max WoodJames Madison Middle School Roanoke City
2 Niemann PestJames Madison Middle School Roanoke City
3 Gerard RengerJames Madison Middle School Roanoke City
4 Dylan WrightJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-30 Transportation Challenge Level I
1 Niemann PestJames Madison Middle School Roanoke City
2 Ashley DickersonBlacksburg Middle School Montgomery County
3 David YaunBlacksburg Middle School Montgomery County
4 Peter HudlickaBlacksburg Middle School Montgomery County
5 Will BarkerBlacksburg Middle School Montgomery County
 
A-31 TSA Cup: Marine Design Level I
1 Corey Kendall
Adrian Ruvalcaba
Sanha Kim
Ashley Dickerson
Teresa Camelio
Blacksburg Middle School Montgomery County
2 Dylan Wright
Carlos Brunal
Max Wood
James Madison Middle School Roanoke City
 
A-33 Write Now! Technical Writing Level I
1 Logan SpencerJames Madison Middle School Roanoke City
 
A-34 ZAP IT! Electrical Applications Level I
1 Peter HudlickaBlacksburg Middle School Montgomery County
2 John MilauskasBlacksburg Middle School Montgomery County
 
B-04 Career Comparisons Level II
1 Jill PrittsPatrick Henry High School Roanoke City
 
B-05 CAD - Architectural w/Animation Level II
1 Alyssa NickersonStaunton River High School Bedford County
 
B-06 CAD - Engineering w/Animation Level II
1 Zachary PaceCave Spring High School Roanoke County
2 Brandon AmosNorthside High School Roanoke County
3 Brandon TolleyNorthside High School Roanoke County
4 Bennett WitcherLord Botetourt High School Botetourt County
 
B-11 Desktop Publishing Level II
1 Jelena JelicPatrick Henry High School Roanoke City
2 Shane FranklinNorthside High School Roanoke County
 
B-12 Dragster Design Level II
1 Cody SpencerStaunton River High School Bedford County
2 Zach AdlerStaunton River High School Bedford County
3 Alan CalhounStaunton River High School Bedford County
4 Mitch PerdueLord Botetourt High School Botetourt County
5 Doug AnwayLord Botetourt High School Botetourt County
 
B-14 Elect. Research & Experimentation Level II
There were no entries for this contest
 
B-16 Essays on Technology Level II
There were no entries for this contest
 
B-17 Extemporaneous Presentation Level II
There were no entries for this contest
 
B-20 Film Level II
1
 
B-21 Flight Endurance Level II
1 Sarah JonesNorthside High School Roanoke County
2 Adrian ConnNorthside High School Roanoke County
3 Matt WardenPulaski County High School Pulaski County
4 Sebastian Ruiz-HernandezPulaski County High School Pulaski County
5 Jeb StumpPulaski County High School Pulaski County
 
B-24 Imaging Technology Level II
1 Rachel SheltonCave Spring High School Roanoke County
2 Summer EllisStaunton River High School Bedford County
3 Imani MoorePatrick Henry High School Roanoke City
 
B-25 Manufacturing Prototype Level II
1 Logan Tabor
William A. Johnson
Alley Bryce
Makenzie Shirah
Pulaski County High School Pulaski County
 
B-29 Prepared Presentation Level II
There were no entries for this contest
 
B-31 Promotional Graphics Level II
1 Bennett WitcherLord Botetourt High School Botetourt County
2 Ben GruverPatrick Henry High School Roanoke City
 
B-35 System Control Technology Level II
There were no entries for this contest
 
B-36 Technical Sketching & Application Level II
1 J.T. GisinerStaunton River High School Bedford County
2 Zach AdlerStaunton River High School Bedford County
3 Ryan ThomassonStaunton River High School Bedford County
4 Chelsea GordonStaunton River High School Bedford County
 
B-40 Transportation Modeling Level II
1 Ryan ThomassonStaunton River High School Bedford County
2 Thomas TurnerPatrick Henry High School Roanoke City