TSA Awards

2015 Virginia - Blue Ridge Regional Fair Winners

 
A-02 Career Prep Level I
1 Deniz OlgunBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Jacob MitchellPulaski Middle School Pulaski County
3 Ian HoleBlacksburg Middle School Montgomery County
 
A-03 Challenging Technology Issues Level I
1 Vidhya Mallikarjunan
Roshie Xing
Blacksburg Middle School Montgomery County
2 Brandon Fan
Unmesha Vullikanti
Blacksburg Middle School Montgomery County
 
A-05 Communication Challenge Level I
1 Ethan McDowellBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Dasol LeeBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Emily DuraliaBlacksburg Middle School Montgomery County
4 Ian HoleBlacksburg Middle School Montgomery County
5 Sebatian MarrufoBlacksburg Middle School Montgomery County
 
A-06 Community Service Video Level I
1 Vidhya Mallikarjunan
Ryder Mawby
Roshie Xing
Blacksburg Middle School Montgomery County
 
A-08 Digital Photography Level I
1 Vidhya MallikarjunanBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Ryder MawbyBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Unmesha VullikantiBlacksburg Middle School Montgomery County
4 Melissa MengBlacksburg Middle School Montgomery County
5 Deylin UysolBlacksburg Middle School Montgomery County
6 Beth KingPulaski Middle School Pulaski County
 
A-09 Dragster Level I
1 Alice XuBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Jacob MitchellPulaski Middle School Pulaski County
3 Raaj AggarwalPulaski Middle School Pulaski County
4 Alex RuvalcabaBlacksburg Middle School Montgomery County
5 Ryan VogtBlacksburg Middle School Montgomery County
6 Dakota DudleyBlacksburg Middle School Montgomery County
7 Sebatian MarrufoBlacksburg Middle School Montgomery County
8 Dallas HinesPulaski Middle School Pulaski County
 
A-13 Essays on Technology Level I
1 Roshie XingBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Melissa MengBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Robert LeeBlacksburg Middle School Montgomery County
 
A-14 Flight Level I
1 Michael ChenBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Andrew WapperomBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Robert LeeBlacksburg Middle School Montgomery County
 
A-16 Go Green Manufacturing Level I
1 Neha Satish
Hannah Tallant
Ashley Fan
Blacksburg Middle School Montgomery County
2 Michael Chen
Brandon Fan
Ian Hole
Robert Lee
Melissa Meng
Andrew Wapperom
Alice Xu
Emily Duralia
Blacksburg Middle School Montgomery County
3 Jacob Mitchell
Dallas Hines
Beth King
Pulaski Middle School Pulaski County
 
A-21 Prepared Speech Level I
1 Brandon FanBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Melissa MengBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Roshie XingBlacksburg Middle School Montgomery County
4 Andrew WapperomBlacksburg Middle School Montgomery County
 
A-23 Promotional Design Level I
1 Vidhya MallikarjunanBlacksburg Middle School Montgomery County
2 Molly TellerBlacksburg Middle School Montgomery County
3 Dasol LeeBlacksburg Middle School Montgomery County
4 Unmesha VullikantiBlacksburg Middle School Montgomery County
 
A-24 STEM Animation Level I
1 Alistair Bushey
Michael Chen
Joel Hodges
Blacksburg Middle School Montgomery County
2 Dakota Dudley
Ryder Mawby
Blacksburg Middle School Montgomery County
 
A-26 System Control Technology Level I
1 Deniz Olgun
Alex Ruvalcaba
Deylin Uysol
Blacksburg Middle School Montgomery County
2 Thomas McElroy
Robert Lee
Andrew Wapperom
Blacksburg Middle School Montgomery County
3 Ducan Brown
Mason Taylor
Beth King
Pulaski Middle School Pulaski County
4 Raaj Aggarwal
Jacob Mitchell
Dallas Hines
Pulaski Middle School Pulaski County
 
A-31 Water Infrastructure Level I
1 Molly Teller
Unmesha Vullikanti
Blacksburg Middle School Montgomery County
 
B-04 Career Preparation Level II
1 Lily ZhuBlacksburg High School Montgomery County
 
B-05 Architectural 2D CAD Level II
There were no entries for this contest
 
B-06 Engineering 3D CAD Level II
1 Jonah FikeBlacksburg High School Montgomery County
2 McManaway CarsonPatrick Henry High School Roanoke City
3 Ricky TershakPatrick Henry High School Roanoke City
 
B-10 Debating Technological Issues Level II
1 Carolina Brunal
Ben Polk
Patrick Henry High School Roanoke City
2 Neha Hudait
Juhyoung Lee
Blacksburg High School Montgomery County
3 Derek McIntyre
Alex Reep
William Fleming High School Roanoke City
 
B-11 Desktop Publishing Level II
There were no entries for this contest
 
B-12 Digital Video Production Level II
1 Aileen De La Ree
Neha Hudait
Blacksburg High School Montgomery County
2 Nick Frederick
Stephen Yang
Jacob Wynne
Blacksburg High School Montgomery County
 
B-13 Dragster Design Level II
1 Lily ZhuBlacksburg High School Montgomery County
2 McManaway CarsonPatrick Henry High School Roanoke City
3 Cody ThomasStaunton River High School Bedford County
4 Royce GreenlandStaunton River High School Bedford County
5 David LeWilliam Fleming High School Roanoke City
6 Cody MarshallStaunton River High School Bedford County
 
B-15 Essays on Technology Level II
1 Jeff ShenBlacksburg High School Montgomery County
2 Juhyoung LeeBlacksburg High School Montgomery County
3 Stephen YangBlacksburg High School Montgomery County
4 Jacob FlemingStaunton River High School Bedford County
 
B-16 Extemporaneous Presentation Level II
1 Stephen YangBlacksburg High School Montgomery County
2 Jacob WynneBlacksburg High School Montgomery County
3 Nick FrederickBlacksburg High School Montgomery County
 
B-18 Flight Endurance Level II
1 Jonathan JosephBlacksburg High School Montgomery County
2 Jonah FikeBlacksburg High School Montgomery County
3 Nick WyersBlacksburg High School Montgomery County
4 Malcom DentStaunton River High School Bedford County
 
B-21 Manufacturing Prototype Level II
1 Aileen De La Ree
Lily Zhu
Neha Hudait
Juhyoung Lee
Jonathan Joseph
Blacksburg High School Montgomery County
2 Kelly Richardson
Linus Rothrock
Staunton River High School Bedford County
3 Jacob Fleming
Trenton Piersma
Joseph Sutphin
Staunton River High School Bedford County
 
B-22 Music Production Level II
1 Kelly Richardson
Linus Rothrock
Staunton River High School Bedford County
 
B-25 Photographic Technology Level II
1 Aileen De La ReeBlacksburg High School Montgomery County
2 Britney JustusWilliam Byrd High School Roanoke County
3 Ana BoushWilliam Byrd High School Roanoke County
4 Christy BaldwinWilliam Byrd High School Roanoke County
5 Philip WittWilliam Byrd High School Roanoke County
6 Sara GrahamWilliam Byrd High School Roanoke County
7 Jeff ShenBlacksburg High School Montgomery County
 
B-26 Prepared Presentation Level II
There were no entries for this contest
 
B-28 Promotional Graphics Level II
1 Jeff ShenBlacksburg High School Montgomery County
2 Malcom DentStaunton River High School Bedford County
 
B-31 System Control Technology Level II
1 Adrian Ruvalcaba
Nick Wyers
Jonathan Joseph
Blacksburg High School Montgomery County
2 Cody Marshall
Linus Rothrock
Joseph Sutphin
Staunton River High School Bedford County
 
B-35 Transportation Modeling Level II
1 Derek McIntyreWilliam Fleming High School Roanoke City
2 Joseph SutphinStaunton River High School Bedford County
 
B-37 Video Game Design Level II
1 Jonah Fike
Nick Wyers
Jeff Shen
Juhyoung Lee
Davis Snider
Blacksburg High School Montgomery County
2 Aiden Taylor
Carolina Brunal
Ricky Tershak
Connor Perkins
Patrick Henry High School Roanoke City

Posted: 3/14/2015