Virginia TSA - Northern Regional Fair Awards

2014 Virginia - Northern Regional Fair Winners

 
A-02 Career Prep Level I
1 Sujay RatnaRachel Carson Middle School Fairfax County
2 Katherine BarbanoRobert Frost Middle School Fairfax County
3 Amiti JainRachel Carson Middle School Fairfax County
4 Ashley CampbellA. G. Wright Middle School Stafford County
5 Sitara UppalapatiRachel Carson Middle School Fairfax County
6 Anh-Huy NguyenRobert Frost Middle School Fairfax County
7 Amanda WycheA. G. Wright Middle School Stafford County
8 Uzma RentiaRobert Frost Middle School Fairfax County
9 Faisal RefaiBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
10 Ethan MarcanoA. G. Wright Middle School Stafford County
 
A-03 Challenging Technology Issues Level I
1 Ann Mathew
Ruiran Xun
Rachel Carson Middle School Fairfax County
2 Richita Bashyal
Michael Krause
Mark Twain Middle School Fairfax County
3 Rahul Rajan
Rishin Pandit
Rachel Carson Middle School Fairfax County
4 Amina Fatima
Madison McKinny
Mark Twain Middle School Fairfax County
5 Bryan Kim
Won Young Choi
Benjamin Franklin Middle School Fairfax County
6 Soham Ray
Saket Bikmal
Rachel Carson Middle School Fairfax County
7 Samuel Morris
Alexandra R. Barch
A. G. Wright Middle School Stafford County
8 Roland Park
Raheel Tauyyab
Benjamin Franklin Middle School Fairfax County
9 Mitch Davenport
Beza Girma
Mark Twain Middle School Fairfax County
10 Kyle Gatesman
Timothy Liu
Robert Frost Middle School Fairfax County
 
A-05 Communication Challenge Level I
1 Ruiran XunRachel Carson Middle School Fairfax County
2 Amiti JainRachel Carson Middle School Fairfax County
3 Madison MattocksA. G. Wright Middle School Stafford County
4 Brian JohnsonMark Twain Middle School Fairfax County
 
A-06 Community Service Video Level I
1 Gabriella Barranta
Jennifer Huynh
Rabia Saad
Mark Twain Middle School Fairfax County
 
A-08 Digital Photography Level I
1 Yukta ChidanandanRachel Carson Middle School Fairfax County
2 Emily RifferMark Twain Middle School Fairfax County
3 Cassandra RiceMary Ellen Henderson Middle Falls Church
4 Gabby LiRachel Carson Middle School Fairfax County
5 Anushka JainRobert Frost Middle School Fairfax County
6 Andrew SharpeLongfellow Middle School Fairfax County
7 Alexandra YunMark Twain Middle School Fairfax County
8 Alecsis PillarT. Benton Gayle Middle School Stafford County
9 Sitara UppalapatiRachel Carson Middle School Fairfax County
10 Vivian VickersT. Benton Gayle Middle School Stafford County
 
A-09 Dragster Level I
1 Angel Barone-GonzalezT. Benton Gayle Middle School Stafford County
2 Myles OatesT. Benton Gayle Middle School Stafford County
3 Vivian VickersT. Benton Gayle Middle School Stafford County
4 William DavidBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
5 Amrit GorleRachel Carson Middle School Fairfax County
6 Zach WeberBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
7 Alex CooperT. Benton Gayle Middle School Stafford County
8 Rahul RajanRachel Carson Middle School Fairfax County
9 Phillip HelmsBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
10 Rithik YelisettyRachel Carson Middle School Fairfax County
 
A-13 Essays on Technology Level I
1 Vandana SubramaniaMark Twain Middle School Fairfax County
2 Suchet TaoriRachel Carson Middle School Fairfax County
3 Kevin DangMark Twain Middle School Fairfax County
4 Gabby LiRachel Carson Middle School Fairfax County
5 Rahul RajanRachel Carson Middle School Fairfax County
6 Marjorie MikaMark Twain Middle School Fairfax County
7 Uzma RentiaRobert Frost Middle School Fairfax County
8 Sujay RatnaRachel Carson Middle School Fairfax County
9 Megana KasavarajuStone Hill Middle
10 Alecsis PillarT. Benton Gayle Middle School Stafford County
 
A-14 Flight Level I
1 Justin AddisT. Benton Gayle Middle School Stafford County
2 Ann MathewRachel Carson Middle School Fairfax County
3 Shannen PrindleRachel Carson Middle School Fairfax County
4 Marshall PrattLongfellow Middle School Fairfax County
5 Won Young ChoiBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
6 Amy HelmsT. Benton Gayle Middle School Stafford County
7 Bryan KimBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
8 John WarnockMark Twain Middle School Fairfax County
9 Kavya KopparapuRachel Carson Middle School Fairfax County
10 Judy YangHerndon Middle School Fairfax County
 
A-16 Go Green Manufacturing Level I
1 Liem Budzien
My-Linh Budzien
John Warnock
Mark Twain Middle School Fairfax County
2 Rahul Rajan
Rishin Pandit
Soham Ray
Amiti Jain
Nishanth Anand
Rachel Carson Middle School Fairfax County
3 Roni A. Wyche
Emily Oram
Brandon M. Heikell
Haven A. Kelley
Stone T. Summers
Edwin Perdomo
A. G. Wright Middle School Stafford County
4 Brian Johnson
Ayman Slamani
Vandana Subramania
Mark Twain Middle School Fairfax County
5 Saarthak Maheshwari
Satwik Bisoi
Atharv Khatod
Stone Hill Middle
6 Saket Bikmal
Ann Mathew
Ruiran Xun
Sujay Ratna
Rithik Yelisetty
Kavya Kopparapu
Rachel Carson Middle School Fairfax County
7 Jiny Cho
Kyle Gatesman
Anupama Jayaraman
Robert Frost Middle School Fairfax County
8 Mary Carter
Bailey Moskowitz
Bridget Miller
Spencer Parker
Thoreau Middle School Fairfax County
9 Cece Baek
Janani Chander
Katie Chang
Robert Frost Middle School Fairfax County
10 Josh Rasure
Brandon Kwon
Jeremiah Pouncy
Freedom Middle School Spotsylvania County
 
A-21 Prepared Speech Level I
1 Michael KrauseMark Twain Middle School Fairfax County
2 Christopher StinsonFreedom Middle School Spotsylvania County
3 Rishin PanditRachel Carson Middle School Fairfax County
4 Gabriella BarrantaMark Twain Middle School Fairfax County
5 Yukta ChidanandanRachel Carson Middle School Fairfax County
6 Amrit GorleRachel Carson Middle School Fairfax County
7 Ryan FardA. G. Wright Middle School Stafford County
8 Roland ParkBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
9 Victoria TorresA. G. Wright Middle School Stafford County
10 Suchet TaoriRachel Carson Middle School Fairfax County
 
A-23 Promotional Design Level I
1 My-Linh BudzienMark Twain Middle School Fairfax County
2 Lauren MillerMark Twain Middle School Fairfax County
3 Amiti JainRachel Carson Middle School Fairfax County
4 Rishin PanditRachel Carson Middle School Fairfax County
5 Caroline BinghamA. G. Wright Middle School Stafford County
6 Daniel ShenRobert Frost Middle School Fairfax County
7 Abdul BambaBenjamin Franklin Middle School Fairfax County
8 Yukta ChidanandanRachel Carson Middle School Fairfax County
9 Gabby LiRachel Carson Middle School Fairfax County
10 Matthew MaribojocRobert Frost Middle School Fairfax County
 
A-24 STEM Animation Level I
1 Marjorie Mika
Lauren Miller
Vandana Subramania
Mark Twain Middle School Fairfax County
2 Jason Nguyen
Amos Rhee
Ayman Slamani
Mark Twain Middle School Fairfax County
3 Max Berger
John Blair
Eli Todd
Swanson Middle School Arlington County
4 Ashley N. Campbell
Ethan J. Marcano
Ethan R. Drake
Elizabeth A. King
Jackson A. Thorn
A. G. Wright Middle School Stafford County
5 Ben Fong
Aziz Shaik
Myra Decavalho
Nathan Sperry
Ravi Patch
Mary Ellen Henderson Middle Falls Church
6 Saket Bikmal
Tanvi Haldankar
Champa Narayana
Yukta Chidanandan
Rachel Carson Middle School Fairfax County
7 Joseph Gaglio
Governor Clark
Angel Barone-Gonzalez
Acelyn Dil
Emily Hamlett
T. Benton Gayle Middle School Stafford County
8 Ferris Linde
Zach Meiners
Swanson Middle School Arlington County
 
A-26 System Control Technology Level I
1 Jacob Brothers
Alexander Hayden
Quinten Hoagland
Mark Twain Middle School Fairfax County
2 Brandon Baumgartner
Braeden Muir
Jack Murphy
Mark Twain Middle School Fairfax County
3 John Kim
Kyle Moore
Leeyung Chang
Lake Braddock Secondary School (MS) Fairfax County
4 Jonathan F. Hyatt
David J. Wyer
Connor C. Wyman
Robinson Secondary School-MS Fairfax County
5 Kevin Le
Matthew Maribojoc
Pierre Richard
Robert Frost Middle School Fairfax County
6 Nishanth Anand
Sujay Ratna
Rithik Yelisetty
Rachel Carson Middle School Fairfax County
7 Adnan Rahman
Cameron T. Bartosiewicz
Erik G. Grabner
A. G. Wright Middle School Stafford County
8 Jeremy Cullen
Mitch Roudybush
Raheel Tauyyab
Benjamin Franklin Middle School Fairfax County
9 Tommy Walsh
Amelia Wear
Brett Harkey
Herndon Middle School Fairfax County
10 Lisa A. Herdegen
Abigail E. Mock
Kimberly A. Sharp
A. G. Wright Middle School Stafford County
 
A-31 Water Infrastructure Level I
1 Rishin Pandit
Champa Narayana
Yukta Chidanandan
Amrit Gorle
Sitara Uppalapati
Rachel Carson Middle School Fairfax County
2 Cece Baek
Janani Chander
Matthias Iyassu
Kevin Le
Aaron Ni
Pierre Richard
Millan Welman
Robert Frost Middle School Fairfax County
3 Katie Chang
Eugene Jeong
Wesley Luu
Matthew Maribojoc
Anh-Huy Nguyen
Maddie Tchong
Robert Frost Middle School Fairfax County
4 Manna Haile
Fares Hasan
Alexandra Yun
Mark Twain Middle School Fairfax County
5 Jacob Brothers
Alexander Hayden
Quinten Hoagland
Mark Twain Middle School Fairfax County
6 Saket Bikmal
Ann Mathew
Ruiran Xun
Amiti Jain
Sujay Ratna
Rithik Yelisetty
Kavya Kopparapu
Tanvi Haldankar
Rachel Carson Middle School Fairfax County
7 Sanjana Challa
Suchet Taori
Rachel Carson Middle School Fairfax County
8 Jeffrey Etter
Justin Kim
Nathan Moore
Minh Vu
Mark Twain Middle School Fairfax County
9 Zoltan T. Szombathy
Ethan J. Hamilton
A. G. Wright Middle School Stafford County
10 Harsha Chivaluri
Faisal Refai
Akash Bansal
Won Young Choi
Quintin Harter
Harrison Szeto
Roland Park
Raheel Tauyyab
Abdul Bamba
Benjamin Franklin Middle School Fairfax County
 
B-04 Career Preparation Level II
1 Vyshnavi PendalaWestfield High School Fairfax County
2 Asha KrishnakumarThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
3 Chiayi (Sherry) LeeW. T. Woodson High School Fairfax County
4 Ryan CheungStone Bridge High School Loudoun County
5 Omar GhoramahAnnandale High School Fairfax County
6 Deirdre PethokovkisColonial Forge High School Stafford County
7 Lexie AmundsonWoodgrove High School Loudoun County
8 Victoia DangAnnandale High School Fairfax County
9 Pranay SinghThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
10 Pranavi NaraThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
 
B-05 Architectural 2D CAD Level II
1 Rachel HuntLake Braddock Secondary School (HS) Fairfax County
2 Dana LehmanFauquier High School Fauquier County
3 Jonathan ThibodeauLiberty High School Fauquier County
4 Jacob YatesLiberty High School Fauquier County
5 Sean BrownKettle Run High School Fauquier County
6 Rachel StrongLiberty High School Fauquier County
7 Abigail DuncanBriar Woods High School Loudoun County
8 Bemnet MollaAnnandale High School Fairfax County
9 Ilana CochranaMassaponax High School Spotsylvania County
10 Mina BaucomHayfield Secondary School Fairfax County
 
B-06 Engineering 3D CAD Level II
1 Truman HeberleChantilly High School Fairfax County
2 Joey BaierKettle Run High School Fauquier County
3 Donald HerndonWashington-Lee High
4 Matt CorbinLiberty High School Fauquier County
5 Zoe WaideFauquier High School Fauquier County
6 Maddy DuttonChantilly High School Fairfax County
7 Kishan PatelFauquier High School Fauquier County
8 Jake WatrousKettle Run High School Fauquier County
9 Jishnu MedisettiChantilly High School Fairfax County
10 Ross ClarkBriar Woods High School Loudoun County
 
B-09 Debating Technological Issues Level II
1 Amee Kapadia
Pranavi Nara
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
2 Raksha Pothapragada
Sruthi Jayaraman
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
3 Jagan Doodala
Rohan Pandit
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
4 David D. Hastings
Stefan G. Jeanpierre
Colonial Forge High School Stafford County
5 Christina Kim
Chiayi 184058)
W. T. Woodson High School Fairfax County
6 Changjo Lee
Beth Whittier
West Springfield High School Fairfax County
7 Hyun Jae 4025)
Noah Kim
W. T. Woodson High School Fairfax County
8 Katherine Dami
Daniel Ruiz
W. T. Woodson High School Fairfax County
9 Rabia Mirza
Vanessa Balladares
West Potomac High School Fairfax County
10 Tommy Bosley
Sajid Ansari
Chantilly High School Fairfax County
 
B-10 Desktop Publishing Level II
1 Jenny PonceKettle Run High School Fauquier County
2 Pranay SinghThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
3 Raksha PothapragadaThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
4 Kurubell GebremedhinWashington-Lee High
5 Austin PickettKettle Run High School Fauquier County
6 Kiana SmithLiberty High School Fauquier County
7 Isaac IyengarThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
8 Jennifer ZhouW. T. Woodson High School Fairfax County
9 George PerryThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
 
B-11 Digital Video Production Level II
1 Nicholas Apperson
David Speroni
Stone Bridge High School Loudoun County
2 Prachi Yadav
Prudence Aquiatan
Sudharshana Krishnan
Sejal Patrikar
Chantilly High School Fairfax County
3 Chris Nelson
Gage Worthington
Andrew Huang
Stone Bridge High School Loudoun County
4 Ryan S. Deguzman
Peter J. Farkas
Caleb J. Harman
Colonial Forge High School Stafford County
5 Dylan J. Greenblatt
Christopher B. Hudson
Stefan G. Jeanpierre
Josh D. Olson
Jiaqi Zhao
Colonial Forge High School Stafford County
6 Siddharth Surapaneni
Shaishav Naik
Jwalin Raval
Sravishtta Kommineni
Mritunjay Singh
Westfield High School Fairfax County
7 Tanvi Suresh
Rebecca McGilvery
Kettle Run High School Fauquier County
8 Matrin Ditnoy
Abdullah Choudhury
West Springfield High School Fairfax County
9 Grace Bae
Adam Chen
Claire Kim
Daniel Kim
Grace Kim
Jennifer Tieu
Tina Wang
Carolyn Wong
Elise Yang
Ye Dam Yun
Kevin Zhang
W. T. Woodson High School Fairfax County
10 Raymond Phaung
Jonathan Nguyen
Mauro Ferrufino
JEB Stuart High School Fairfax County
 
B-12 Dragster Design Level II
1 Yoo MoonW. T. Woodson High School Fairfax County
2 Travis BurgessLiberty High School Fauquier County
3 Joey BaierKettle Run High School Fauquier County
4 Justin BontragerLiberty High School Fauquier County
5 Ali GhoramahAnnandale High School Fairfax County
6 Joshua MooreColonial Forge High School Stafford County
7 Juan AlvarezWest Potomac High School Fairfax County
8 Sungji YoonW. T. Woodson High School Fairfax County
9 David LedermanWest Potomac High School Fairfax County
10 Brandon RobertsonLiberty High School Fauquier County
 
B-14 Essays on Technology Level II
1 Lucas LinThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
2 Asha KrishnakumarThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
3 Sejal PatrikarChantilly High School Fairfax County
4 Sudharshana KrishnanChantilly High School Fairfax County
5 Rasel AbutaaAnnandale High School Fairfax County
6 Noah ColinRobinson Secondary School-HS Fairfax County
7 Sruthi JayaramanThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
8 August LutkehusKettle Run High School Fauquier County
9 Chiayi (Sherry) LeeW. T. Woodson High School Fairfax County
10 Noah KimW. T. Woodson High School Fairfax County
 
B-15 Extemporaneous Presentation Level II
1 Brendan McLaughlinWashington-Lee High
2 Mohammed AliMount Vernon High School Fairfax County
3 Asha KrishnakumarThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
4 Kyle HerndonThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
5 Zach WadeThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
6 Pratishtha PanigrahiBriar Woods High School Loudoun County
7 Prachi YadavChantilly High School Fairfax County
8 Shanmuka GadirajuW. T. Woodson High School Fairfax County
9 Beth WhittierWest Springfield High School Fairfax County
10 Erick BenavidesMassaponax High School Spotsylvania County
 
B-17 Flight Endurance Level II
1 Ed LaneBriar Woods High School Loudoun County
2 Russell HeivilinWoodgrove High School Loudoun County
3 Rohan PanditThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
4 Derek MamrolBriar Woods High School Loudoun County
5 Timothy GuyStone Bridge High School Loudoun County
6 Zoe WaideFauquier High School Fauquier County
7 Berket YemaneberhaneAnnandale High School Fairfax County
8 Jordan HermannAnnandale High School Fairfax County
9 Ansel AmannaStone Bridge High School Loudoun County
10 Anthony CamposFauquier High School Fauquier County
 
B-20 Manufacturing Prototype Level II
1 Adam Kim
John Feng
Quinn Dawkins
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
2 Michael Tran
Sarah Hasnain
Sophia Hasnain
Ethan Kauffman
Robert Michael
West Potomac High School Fairfax County
3 Abdullah Choudhury
Jasmeen Dhillon
Li Song
Mei Song
West Springfield High School Fairfax County
4 Austin J. Bieniawski
Jake S. Maupin
Jordan M. Williams
Colonial Forge High School Stafford County
5 Julian Park
Basel Alchaar
Shanmuka Gadiraju
Julia Zhou
Mark Marquez
Justin Park
W. T. Woodson High School Fairfax County
6 Sulaiman Panjshiri
Joshua Chang
Wooju Lee
West Springfield High School Fairfax County
7 Andrew Hurd
Shea Ruffin
Rabia Mirza
Matias Alvarado
Lindsay Paul
Vanessa Balladares
West Potomac High School Fairfax County
8 Prudence Aquiatan
Jishnu Medisetti
Sudharshana Krishnan
Maximilian Kolhof
Krishna Kalathur
Chantilly High School Fairfax County
9 Justin Redman
Peter Zhao
Isaac Iyengar
George Perry
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
10 Asish Boyapati
Rohit Boyapati
Vyshnavi Pendala
Tony Weinheimer
Neswanth Keepudi
Raamanathan Ramesh
Westfield High School Fairfax County
 
B-21 Music Production Level II
1 Adam Kim
Caelan Barranta
Prerana Katiyar
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
2 David D. Hastings
Danielle E. Hecht
Stefan G. Jeanpierre
Jiaqi Zhao
Colonial Forge High School Stafford County
3 Christian C. Doepp
Josh D. Olson
Colonial Forge High School Stafford County
4 Abdullah Choudhury
Jasmeen Dhillon
Leyna Tran
Li Song
Mei Song
West Springfield High School Fairfax County
5 Isabella J. Oh
Nha Le
Lake Braddock Secondary School (HS) Fairfax County
6 Grace Bae
Adam Chen
Claire Kim
Grace Kim
Ye Dam Yun
W. T. Woodson High School Fairfax County
7 Breccan Thies
Aidan Thies
Morgan Gillis
Mclean High School Fairfax County
8 Hannah Kenkel
Timothy Sharp
Samuel Lichtman
Logan Olson
Jacob Schwartz
James Erickson
Thomas Girton
Mountain View High School Stafford County
9 Phillip Henderson
Spencer Hong
Stone Bridge High School Loudoun County
10 Hugo Santiago
Tyler Young
West Potomac High School Fairfax County
 
B-24 Photographic Technology Level II
1 Prachi YadavChantilly High School Fairfax County
2 Justin RedmanThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
3 George PerryThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
4 Sabrina GaytanFauquier High School Fauquier County
5 Andrew KimChantilly High School Fairfax County
6 Afia RahmanSouth County High School Fairfax County
7 Samiha RahmanSouth County High School Fairfax County
 
B-25 Prepared Presentation Level II
1 Lucas LinThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
2 Pranavi NaraThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
3 Mohammed AliMount Vernon High School Fairfax County
4 Amee KapadiaThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
5 Jaspreet RanjitWestfield High School Fairfax County
6 Prachi YadavChantilly High School Fairfax County
7 Amber HinesAnnandale High School Fairfax County
8 Hsing-Chun (Jenny) LinW. T. Woodson High School Fairfax County
9 Danial HussainThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
10 Celina PaudelWestfield High School Fairfax County
 
B-27 Promotional Graphics Level II
1 Ellis TsungThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
2 Patrick KimballKettle Run High School Fauquier County
3 Caleb HalbrookFauquier High School Fauquier County
4 Adam YatesLiberty High School Fauquier County
5 Nathan DinneenKettle Run High School Fauquier County
6 Kiana SmithLiberty High School Fauquier County
7 Peter ZhaoThomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
8 Maddy DuttonChantilly High School Fairfax County
9 Rebecca McGilveryKettle Run High School Fauquier County
10 Reed BonneyFauquier High School Fauquier County
 
B-30 System Control Technology Level II
1 Hannah Kenkel
Timothy Sharp
Samuel Lichtman
Mountain View High School Stafford County
2 Devin Whitmer
Matt Otto
Tommy Haliday
Lake Braddock Secondary School (HS) Fairfax County
3 Garrett D. O'Hara
Stephen N. Johnson
Nick J. Kanellis
Robinson Secondary School-HS Fairfax County
4 Aidan Thayer
Hamza Kakeh
Hayden Singleton
West Springfield High School Fairfax County
5 Danial Hussain
Matthew Savage
Siva Somayyajula
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
6 Ali A. Ghoramah
Ammar Al-Kahfah
Josh B. Keller
Annandale High School Fairfax County
7 Maximilian Kolhof
Joshua Choe
Sajid Ansari
Chantilly High School Fairfax County
 
B-34 Transportation Modeling Level II
1 Randy BillsLake Braddock Secondary School (HS) Fairfax County
2 Juan AlvarezWest Potomac High School Fairfax County
3 Josh TiagaWoodgrove High School Loudoun County
4 Collin ShippWoodgrove High School Loudoun County
5 Jeremy-Allen RobertsMount Vernon High School Fairfax County
6 Bemnet MollaAnnandale High School Fairfax County
7 Christina KimW. T. Woodson High School Fairfax County
8 Casey AlvarezWoodgrove High School Loudoun County
9 Austin HedgesStone Bridge High School Loudoun County
 
B-36 Video Game Design Level II
1 Nathan L. Bennett
Ryan S. Deguzman
Colonial Forge High School Stafford County
2 Ben Zhang
Ellis Tsung
Zach Wade
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
3 Chris Issing
Huan Le
Justin Park
Brandon Wong
Samuel Zhang
W. T. Woodson High School Fairfax County
4 Graham E. Walker
Brandon Peck
Yorktown High School Arlington County
5 Alexandra Burgard
MacK Herts
Bernard Kluskens
Hugo Santiago
Cesar Quevedo
Michael Tran
Juan Alvarez
Jeremy Arcenas
West Potomac High School Fairfax County
6 Danial Hussain
Kyle Herndon
Lucas Lin
Matthew Savage
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
7 Eyob Woldeghebriel
Cora Bland
West Springfield High School Fairfax County
8 Nathan Kim
Patrick Do
Peter Zhao
Shrikant Mishra
Siva Somayyajula
Thomas Jefferson High School For Science And Technology Fairfax County
9 Jordan Grammo
Nicky Zehl
Davis Latour
Stone Bridge High School Loudoun County
10 Ryan Cheung
Alex Johnson
Sanil Rao
Phillip Henderson
Henry Turner
Siddhesh Ambokar
Stone Bridge High School Loudoun County

Posted: 3/1/2014 (5:00 p.m.)