TSA Awards

2015 Virginia - Southwestern Regional Fair Winners

 
A-02 Career Prep Level I
There were no entries for this contest
 
A-03 Challenging Technology Issues Level I
1 Victoria Compton
Brice Crum
E.B. Stanley Middle School Washington County
2 Isaac Beasey
Seth Reynolds
E.B. Stanley Middle School Washington County
3 Toby Cardinale
John Frazier
E.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-05 Communication Challenge Level I
There were no entries for this contest
 
A-06 Community Service Video Level I
There were no entries for this contest
 
A-08 Digital Photography Level I
1 Brice CrumE.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-09 Dragster Level I
There were no entries for this contest
 
A-13 Essays on Technology Level I
1 Connor BartonE.B. Stanley Middle School Washington County
2 Isaac BeaseyE.B. Stanley Middle School Washington County
3 Madison MillerE.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-14 Flight Level I
1 Jacob DannhardtE.B. Stanley Middle School Washington County
2 Greysan ParrisE.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-16 Go Green Manufacturing Level I
1 Daniel Niermans
Dylan Robinson
Connor Barton
E.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-21 Prepared Speech Level I
1 Mikan SmithE.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-23 Promotional Design Level I
1 Noah WheelingE.B. Stanley Middle School Washington County
2 Connor SteinE.B. Stanley Middle School Washington County
3 Daniel NiermansE.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-24 STEM Animation Level I
There were no entries for this contest
 
A-26 System Control Technology Level I
1 Rebecca Collins
Harshit Garg
Lexi Vencill
E.B. Stanley Middle School Washington County
 
A-31 Water Infrastructure Level I
There were no entries for this contest
 
B-04 Career Preparation Level II
There were no entries for this contest
 
B-05 Architectural 2D CAD Level II
There were no entries for this contest
 
B-06 Engineering 3D CAD Level II
1 Logan HawkAbingdon High School Washington County
2 Kurtis GrossAbingdon High School Washington County
3 Garrett LandonAbingdon High School Washington County
 
B-10 Debating Technological Issues Level II
There were no entries for this contest
 
B-11 Desktop Publishing Level II
There were no entries for this contest
 
B-12 Digital Video Production Level II
1 Trey Boothe
Leigh Yates
Taylor Farley
Haley Stallard
Christina Compton
Erin Sullivan
Zach Harless
Abingdon High School Washington County
 
B-13 Dragster Design Level II
There were no entries for this contest
 
B-15 Essays on Technology Level II
1 Alexander SmithAbingdon High School Washington County
 
B-16 Extemporaneous Presentation Level II
1 John David MullinsAbingdon High School Washington County
2 Jessica StraitAbingdon High School Washington County
3 Peyton WarnerAbingdon High School Washington County
 
B-18 Flight Endurance Level II
1 Logan HawkAbingdon High School Washington County
 
B-21 Manufacturing Prototype Level II
1 Garrett Landon
Wesley Hilt
Duncan Okes
John Jennings
Cory Kiser
Abingdon High School Washington County
 
B-22 Music Production Level II
1 Peyton Warner
Heather Robinson
Briana Hardee
Madison Rasnake
Tyler Stein
MacIe Frazier
Chandra Nunley
Abingdon High School Washington County
 
B-25 Photographic Technology Level II
There were no entries for this contest
 
B-26 Prepared Presentation Level II
1 Erin SullivanAbingdon High School Washington County
 
B-28 Promotional Graphics Level II
1 Nicholas TerryAbingdon High School Washington County
 
B-31 System Control Technology Level II
1 Jackson Noe
Sunny Makwana
Evan Sooklal
Abingdon High School Washington County
 
B-35 Transportation Modeling Level II
There were no entries for this contest
 
B-37 Video Game Design Level II
There were no entries for this contest

Updated: 03/07/2015