2020 Virginia TSA Regional Fair

A-02 CAD Foundations (MS)
1 Abel Crader Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
2 Aiden Major Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
3 Andrew Harrow Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-03 Career Prep (MS)
1 Nala Nichols JM Dozier Middle School Newport News City
2 Aiden Major Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
3 Kaelyn Sparrow JM Dozier Middle School Newport News City
4 Andrew Harrow Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
5 Kenyon Lockley Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
6 Madison Skinner Northside Middle School Norfolk City
7 Samantha Baxter Northside Middle School Norfolk City
 
A-04 Challenging Technology Issues (MS)
1 Team 1 JM Dozier Middle School Newport News City
2 Team 3 JM Dozier Middle School Newport News City
3 Team 2 JM Dozier Middle School Newport News City
 
A-12 Digital Photography (MS)
1 Anthony Traveras JM Dozier Middle School Newport News City
2 Ariana Lewis JM Dozier Middle School Newport News City
3 Samantha Baxter Northside Middle School Norfolk City
4 Madison Skinner Northside Middle School Norfolk City
5 Jillian Coddington JM Dozier Middle School Newport News City
 
A-13 Dragster (MS)
1 Kenyon Lockley Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
2 Ethan Walker Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
3 Aiden Major Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
4 Andrew Harrow Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
5 Abel Crader Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
6 Hector Mendoza Northside Middle School Norfolk City
7 Tyler Bragg Northside Middle School Norfolk City
 
A-17 Flight (MS)
1 Ellie Franklin Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
2 Hunter Fochtmann Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
3 Samantha Baxter Northside Middle School Norfolk City
4 Hector Mendoza Northside Middle School Norfolk City
5 Tyler Bragg Northside Middle School Norfolk City
6 Kaiden McCrory Northside Middle School Norfolk City
 
A-28 Prepared Speech (MS)
1 Claudia Lewis JM Dozier Middle School Newport News City
2 Myah Hernandez JM Dozier Middle School Newport News City
3 Madison Skinner Northside Middle School Norfolk City
 
A-30 Promotional Marketing (MS)
1 Aiden Major Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
2 Ethan Walker Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-31 STEM Animation (MS)
1 Team 1 Col. Fred Cherry Middle School Suffolk City
2 Team 1 JM Dozier Middle School Newport News City
3 Team 2 JM Dozier Middle School Newport News City
 
A-32 Structural Engineering (MS)
1 Team 2 Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
2 Team 1 Saint Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-33 System Control Technology (MS)
1 Team 1 Northside Middle School Norfolk City
 
B-05 Board Game Design (HS)
1 Team 1 Grassfield High School Chesapeake City
1 Team 1 West Point High School West Point City
2 Team 1 Woodside High School Newport News City
3 Team 1 Granby High School Norfolk City
 
B-09 Architectural CAD (HS)
1 Trinity Ellis Kecoughtan High School Hampton City
 
B-10 Engineering CAD (HS)
1 Jackie Vishton Jamestown High School Williamsburg James City
2 Aiden Mueller Jamestown High School Williamsburg James City
 
B-13 Debating Technological Issues (HS)
1 Team 1 Western Branch High School Chesapeake City
2 Team 1 Norview High School Norfolk City
3 Team 1 Nandua High School Accomack County
 
B-14 Digital Video Production (HS)
1 Team 1 Middlesex High School Middlesex County
 
B-15 Dragster Design (HS)
1 Quinn Smith West Point High School West Point City
2 Jakob Roscopf Kecoughtan High School Hampton City
 
B-17 Essays on Technology (HS)
1 Sydney Funk Middlesex High School Middlesex County
2 Lane Strahan Grassfield High School Chesapeake City
3 Lyric Sampson Nandua High School Accomack County
4 Camron South West Point High School West Point City
5 William Hermann Granby High School Norfolk City
6 Savannah Bono Nandua High School Accomack County
 
B-18 Extemporaneous Presentation (HS)
1 Davin Conti West Point High School West Point City
2 Lane Strahan Grassfield High School Chesapeake City
3 Gracie Belcher West Point High School West Point City
4 Ajmal Bahrami Kecoughtan High School Hampton City
5 Savannah Bono Nandua High School Accomack County
 
B-20 Flight Endurance (HS)
1 Sierra Funk Middlesex High School Middlesex County
2 Zachary Carpenter Kecoughtan High School Hampton City
3 Rhiannon Peters Norview High School Norfolk City
4 Kendrick Whitby Norview High School Norfolk City
5 Preston Cuffee Norview High School Norfolk City
6 Kayla Farrell West Point High School West Point City
 
B-25 Music Production (HS)
1 Team 2 Granby High School Norfolk City
2 Team 1 West Point High School West Point City
 
B-27 Photographic Technology (HS)
1 Sierra Funk Middlesex High School Middlesex County
2 Jalen May Kecoughtan High School Hampton City
3 Kayla Farrell West Point High School West Point City
4 Isaac Wactor Granby High School Norfolk City
5 Amy Heath West Point High School West Point City
 
B-28 Prepared Presentation (HS)
1 Davin Conti West Point High School West Point City
2 Gracie Belcher West Point High School West Point City
3 Freddy Plancarte Heritage High School Newport News City
 
B-30 Promotional Design (HS)
1 Sierra Funk Middlesex High School Middlesex County
2 Freddy Plancarte Heritage High School Newport News City
 
B-34 System Control Technology (HS)
1 Team 1 Grassfield High School Chesapeake City
2 Team 1 Western Branch High School Chesapeake City
3 Team 1 West Point High School West Point City
 
B-37 Transportation Modeling (HS)
1 Davin Conti West Point High School West Point City