2021 Virginia TSA Regional Fair

A-02 CAD Foundations (MS)
1 Abel Crader St. Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-03 Career Prep (MS)
1 Aiden Major St. Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-08 Community Service Video (MS)
1 Aiden Baines
Gracye Culligan
Cordelia Kleinfeldt
Dozier Middle School Newport News City
 
A-13 Dragster (MS)
1 Abel Crader St. Clare Walker Middle School Middlesex County
2 Aiden Major St. Clare Walker Middle School Middlesex County
3 Andrew Harrow St. Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-16 Flight (MS)
1 Hunter Fochtmann St. Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-30 Promotional Marketing (MS)
1 Aiden Major St. Clare Walker Middle School Middlesex County
 
A-31 STEM Animation (MS)
1 Nysire Barnes
Mario Uzzle
Dozier Middle School Newport News City
2 Hope Carrington Dozier Middle School Newport News City
 
A-32 Structural Engineering (MS)
1 Hailey Bruce
Hunter Fochtmann
St. Clare Walker Middle School Middlesex County
 
B-04 Board Game Design (HS)
1 Kailon Blue
Spencer Emler
Lauren Snodgrass
Grassfield High School Chesapeake City
2 Emmalynn Gibbs
Nasia Williams
Maury High School Norfolk
3 Mayalis Corprew
Lexi Vargas
Advanced Technology Center Virginia Beach
 
B-08 Architectural CAD (HS)
1 Spencer Emler Grassfield High School Chesapeake City
2 Rita Lee Advanced Technology Center Virginia Beach
3 Lucia Morton Kempsville High School Virginia Beach
 
B-09 Engineering CAD (HS)
1 Alexander Skowronski Advanced Technology Center Virginia Beach
2 Isaiah Davidson Advanced Technology Center Virginia Beach
3 Chase Lesko Advanced Technology Center Virginia Beach
4 Collin Griffin Advanced Technology Center Virginia Beach
5 Freddy Plancarte Heritage High School Newport News City
 
B-14 Digital Video Production (HS)
1 Jade Devriendt
Braden Long
Jamestown High School Williamsburg James City
2 Grant Baker
Bailey Claus
Austin Diaz
Brogan Hurt
Thejas Kodoth
Katie Orlowski
Lafayette High School Williamsburg James City
 
B-15 Dragster Design (HS)
1 Logan Emler Western Branch High School Chesapeake City
2 John Fekete Advanced Technology Center Virginia Beach
3 Collin Griffin Advanced Technology Center Virginia Beach
 
B-17 Essays on Technology (HS)
1 Isabelle Michalsi Grassfield High School Chesapeake City
2 Lane Strahan Grassfield High School Chesapeake City
3 Miles Thomas Heritage High School Newport News City
 
B-18 Extemporaneous Presentation (HS)
1 Lane Strahan Grassfield High School Chesapeake City
 
B-20 Flight Endurance (HS)
1 Kendrick Whitby Norview High School Norfolk
 
B-25 Music Production (HS)
1 Matthew Brown
Michael Murdoch
Kempsville High School Virginia Beach
2 Austin Diaz
Brogan Hurt
Katie Orlowski
Maren Ortega
Zion Tucker-Rogers
Katelyn Workman
Lafayette High School Williamsburg James City
3 Audrey Bediako
Emmy Lee
Joshua Rodarmel
Grassfield High School Chesapeake City
4 Anthony Solomon
Joey Whitmore
Landstown High School Virginia Beach
 
B-27 Photographic Technology (HS)
1 Kieran Cooper Landstown High School Virginia Beach
2 Epiphany Smith Heritage High School Newport News City
3 Nasia Williams Maury High School Norfolk
 
B-28 Prepared Presentation (HS)
1 Will Roldan Heritage High School Newport News City
2 Katelyn Workman Lafayette High School Williamsburg James City
 
B-35 System Control Technology (HS)
1 Spencer Emler
Lauren Snodgrass
Lane Strahan
Grassfield High School Chesapeake City
 
B-40 Video Game Design (HS)
1 Samuel DeGuzman
Isaiah Idibouo
Landstown High School Virginia Beach
2 Julius Johnson
Kaileb Kipper
Carter Wilcox
Mekell Wright
Heritage High School Newport News City